Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odwiedzamy Paryż

mW roku 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005 i 2008 młodzież naszego Liceum, ucząca się języka francuskiego przebywała na wycieczkach krajoznawczo – językowych w Paryżu. W czasie wycieczek uczniowie mieli okazję poznawać zarówno imponujące zabytki stolicy Francji, jak i doskonalić swoje umiejętności językowe w kontaktach z Francuzami.


Wśród zwiedzanych zabytków były: Katedra Notre Dame,  Łuk Triumfalny, Panteon, Bazylika Sacré – Coeur i pałac w Wersalu. Nie zabrakło również czasu na przechadzkę Polami Elizejskimi i podziwianie panoramy Paryża ze szczytu Wieży Eiffel`a. Więcej refleksji natomiast wywoływało zwiedzanie cmentarza Père- Lachaise, gdzie młodzież tradycyjnie składała kwiaty na grobie Fryderyka Chopina i odwiedzała groby m.in. Edith Piaf, Balzaca, Abelarda i Heloizy.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://apply.broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/paryz

Jednymi z najsympatyczniejszych przeżyć były niezmiennie spacery po Dzielnicy Łacińskiej i Dzielnicy Montmartre, będącej od dawna mekką malarzy, pisarzy i poetów, a także przejażdżka po Sekwanie statkiem bateau-mouche. Trochę bardziej mieszane uczucia wzbudzało zawsze zwiedzanie przypominającego z zewnątrz rafinerię Centrum Pompidou i najnowocześniejszej dzielnicy Paryża  - la Défense, które to zachwycały jednych,a szokowały innych uczestników wycieczki.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://apply.broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/paryz/01