Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zmiana w organizacji zajęć lekcyjnych od najbliższego poniedziałku

 

Nauka ta będzie zorganizowana w następujący sposób:  

W tygodniu od 19-23 października 2020 r. do szkoły przychodzą uczniowie z pierwszych grup każdej klasy, zaś w tygodniu od 26-30 października 2020r. – uczniowie z grup drugich. Taka rotacja będzie obowiązywała do momentu powrotu do nauczania stacjonarnego, bądź (mam nadzieję, że do tego nie dojdzie) wejścia w nauczanie zdalne całej szkoły, gdyby Ostrowiec znalazł się w strefie czerwonej. 

Uczniowie będą uczyć się przez tydzień z nauczycielem, a przez następny tydzień będą dostawać od niego drogą elektroniczną (tak, jak to było od marca do czerwca ubiegłego roku szkolnego) materiały do nauki samodzielnej, która będzie weryfikowana przez nauczyciela w kolejnym tygodniu.  Materiały te będą przesyłane prawdopodobnie w godzinach popołudniowych, bo nauczyciel będzie miał podwójną pracę (stacjonarną i zdalną), więc musi być już po zajęciach z grupą uczącą się w szkole.

Oczywiście dla osób uczęszczających do szkoły zostają podtrzymane wszelkie dotychczasowe reżimy sanitarne, a ponadto bardzo prosimy o pozostanie w maseczkach (jeśli to możliwe) również na zajęciach lekcyjnych. 

Jeśli ktoś mieszka poza Ostrowcem, w strefie, która będzie uznana za czerwoną, proszę o zgłoszenie tego faktu i wówczas taka osoba pozostanie na nauczaniu zdalnym przez cały czas, do momentu przywrócenia jego miejsca zamieszkania do strefy żółtej.  

           Podobnie, jeśli  znajdzie się w kwarantannie, bądź po prostu będzie chory na jakąkolwiek inną chorobę- będzie mógł, zamiast w szkole, uczyć się zdalnie z grupą, która akurat jest w takim trybie nauczania. 

Te wszystkie działania pozwolą nam lepiej chronić uczniów i pracowników szkoły, jednocześnie umożliwiając kontynuowanie nauki i stały osobisty (co drugi tydzień) kontakt z nauczycielem. Miejmy nadzieję, że to wystarczy, by ograniczyć zachorowalność. 

 

Z życzeniami zdrowia 

Dyrektor Szkoły